slide

Zakládání trávníků Praha

Bez trávníku si snad zahradu ani nelze představit. A proto musí být tento dominantní prvek prostoru přiveden téměř k dokonalosti. Na vás je se tedy pouze rozhodnout, zda si trávník vypěstujte sami, nebo pro vás položíme již hotový. Dokážeme obojí, protože na zakládání trávníků se specializujeme.

Zakládání trávníků potřebuje precizní podklad

Samotné zakládání trávníků začíná hrubou modelací terénu. Záleží, zda budete chtít velký rovný trávník nebo členitý povrch simulující přirozený reliéf krajiny. Samotný výsev je možno realizovat z jara od dubna do konce května, nebo na podzim v září. Před položením trávního drnu pro Vás:

  • odplevelíme plochu přípravky
  • odstraníme kameny z půdního povrchu
  • zkultivujeme zeminu do cca 15 cm
  • vyrovnáme do roviny, aby byl trávník rovnoměrný

Zakládání trávníků následuje kochání či čekání

Co budete dělat potom, až vaši zahradu po založení trávníku dočasně opustíme je z velké části na vás.

Setý trávník

Pokud se rozhodnete pro lacinější variantu setého trávníku, pak se budete denně koukat z okna a zpravidla několik sezon čekat, až budete mít na zahradě opravdový nefalšovaný pažit. Ušetříte nějakou tu korunu, ale fotbal se synem či piknik z dcerou si na zahradě jen tak neužijete.

Travní koberec

Jestliže se doma shodnete, že vás sáhnutí trochu hlouběji do kapsy nezabije, pak pravděpodobně nebudete litovat, protože se pár dní potom, co u vás položíme travní koberec, svalíte celá rodina na zahradě na zem a můžete se válet stejně, jako doma na koberci - ovšem zároveň na čerstvém vzduchu.